DUYURU DETAYI

Yeni ya da daha büyük bir evde yaşamayı kim istemez ki? Günlük hayatın koşturmacasından, iş hayatının hızlı temposundan, trafikten, kalabalıktan, kısacası “dışarının yoruculuğundan” kurtulup kendimize döndüğümüz ve huzur bulduğumuz mekândır ev. Bu yüzden yeni ev almak, aslında yeni bir hayat satın almaktır.

Birçoğumuz bu hayalimizi gerçekleştirmek için, o güne kadar yaptığımız birikimleri tamamlayacak ev kredisi seçeneklerine bakarız.           En uygun kredi hangisi, hangi bankanın konut kredisi ürünü daha avantajlı, konut kredisi faiz oranlarını ödeme gücümüz ne, elbette bunlar en çok merak edilen ve derinlemesine araştırma gerektiren konular. Peki, ev kredisi başvurusu yapmadan önce yapmamız gereken daha başka şeyler de olabilir mi? İlk cevap bizden: Olabilir.

Kredi Notunuzu Biliyor Musunuz? Ev kredisi için bankaya başvurmadan önce ilk yapmanız gereken Kredi Notunuzu öğrenmek olmalı. Çünkü kredi notunuzun yüksek olması kredi alırken size avantaj sağlarken, düşük olması kredi almanızı zorlaştırabilir ya da engelleyebilir.Uzun yıllardır bankaların kredi verirken referans olarak aldıkları Kredi Notu, tüm kredili ürünlerinize ve kredi kartlarınıza dair ödeme alışkanlıklarınızla oluşturulmuş bir karnedir. Notunuz yüksekse daha uygun faiz oranlarından yararlanabilir, ev alma hayallerinize daha kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

Gelir-Gider Dengeniz Ne Durumda? Banka kredileri hayatı kolaylaştırmak için var ama geliriniz krediyi ödemeye gerçekten yetecek mi, hayat kalitenizde ciddi sarsıntılar olacak mı, yeni evin masraflarının da olacağını biliyor musunuz, bunlar hep cevaplamanız gereken sorular. Sabit giderlerinizin ortalamasını çıkardıktan sonra yaşam şeklinize göre ekstra denebilecek masrafları her ihtimale karşı %5 fazla olacak şekilde hesaplayın ve çıkan tabloya göre değerlendirme yapın.

Ev Seçimi Nasıl Olmalı? Hayallerinize bir an önce kavuşmak istiyorsanız inşaat halindeki bir evi değil; bitmiş bir evi tercih edin. “Ben beklerim, acelem yok.” diyorsanız siz bilirsiniz. Önemli olan hayallerinizi gerçekleştirmek, ne istediğinizi bilirseniz hayal kırıklığına uğrama riskiniz de o kadar az olur.

Didik Didik Araştırma Yapın En uygun konut kredisini almak için tüm bankaların sunduğu avantajları tane tane inceleyin, konuyla ilgili görevlilerle görüşmeler yapın. Aldığınız bilgileri faiz oranları, ödeme süresi gibi başlıklar halinde yazın ve karşılaştırın.

Profesyonel Destek Almak

Bu zorlu süreci sizin adınıza takip etmek ve işinizi kolaylaştırmak için güvenilir ve işinin ehli bir Emlak Profesyoneliyle çalışmak isterseniz  Dilek Hıdıroğlu & Murat Bulut olarak Biz. Varız Yanınızdayız